Kawa czy herbata? Sprawdź, co wybrać!

Niewątpliwie ciepłe napoje mogą umilić Twój dzień. Szczególnie, gdy za oknem robi się coraz zimniej i do każdego wyjścia na dwór trzeba się porządnie ubrać. Co jednak będzie dla Ciebie lepsze? W końcu masz do wyboru dwie rozsądne opcje. I każda z nich może przynieść wiele korzyści. Pytanie więc jest jedno – kawa czy herbata? Spróbujemy na nie teraz odpowiedzieć.

Kawa na dobry początek dnia? Czemu nie!

Ten napój znany jest przede wszystkim jako bardzo dobry pobudzacz. Jest to oczywiście prawdą, bo kawa potrafi dać porządną dawkę energii. Skąd u niej taka cudotwórcza moc? To również jest proste – zawiera ona w sobie odpowiednią dawkę kofeiny. Z tego powodu jest ona właściwym wyborem na dobre rozpoczęcie dnia. Należy jednak uważać. Nie powinieneś jej pić zaraz po przebudzeniu, ponieważ mija się to z celem. Twój organizm nie potrzebuje wtedy dodatkowego pobudzenia. Łamiąc tę zasadę, będziesz powoli uodparniał się na jej działanie, a sama kawa straci pozytywny wpływ na twoją witalność. Dlatego najlepiej zaparz ją sobie w okolicach drugiego śniadania.

Jakie jeszcze zalety ma kawa? Jest ich naprawdę wiele. Same walory smakowe są już odpowiednią motywacją do jej skosztowania. Bo kto nie chciałby spróbować ziarnistej kawy sprowadzonej prosto z Kolumbii lub Meksyku? Do tego dochodzą jednak mniej oczywiste aspekty. Jeśli będziesz pił ją z umiarem, to napój ten będzie spełniał wiele funkcji zdrowotnych. Przede wszystkim kawa zawiera w sobie dużą ilość antyoksydantów, które spowalniają proces starzenia. Poprawia ona również krążenie krwi.

Kawa czy herbata? Co najlepsze na spokojny wieczór?

Po drugiej stronie barykady mamy herbatę i jej szeroki wybór – od zielonej, przez czarną, aż do białej i czerwonej. A każda z nich inaczej wpłynie na Twój organizm. Zielona nie tylko będzie działała pobudzająco, ale też obniży cholesterol oraz pomoże w spalaniu tłuszczu. Biała wzmocni twoją odporność, a czerwona jest dobra na odchudzanie. Najpopularniejsza w naszym kraju czarna herbata obniży ciśnienie krwi i będzie miała zbawienny wpływ na proces trawienia. Warto więc eksperymentować i wybrać najbardziej odpowiadający Ci napar, szczególnie, że do ciepłej herbaty możesz dodać trochę słodkości. Bo nic nie poprawi Ci tak dobrze nastroju, jak kubek ciepłej herbaty doprawionej miodem, przytulny koc na nogach i dobra książka.

Na koniec musimy oznajmić, że z tego pojedynku nie da się wyciągnąć zwycięzcy. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Kawa oraz herbata mogą zbawiennie wpłynąć na Twoje zdrowie i dać ci chwilę wytchnienia. Wybierz napój, który lubisz, i zażywaj go z umiarem, a jesteśmy pewni, że będziesz zadowolony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl